06 مه

محققان از شناسایی یک آسیب پذیری خطرناک در فایروال نرم افزار امنیتی شرکت سوفوس خبر داده اند. این شرکت برای حل مشکل مذکور یک وصله اضطراری عرضه کرده است.

به گزارش گروه امنیتی امپراطور به نقل از زددی نت، شرکت سوفوس خود وجود این مشکل را تأیید کرده و از کاربران خواسته وصله‌ای که برای حل مشکل مذکور عرضه شده را به سرعت بارگذاری و نصب کنند. سوءاستفاده هکرها از فایروال آسیب پذیر سوفوس که ایکس جی انترپرایز نام دارد، مدتی است آغاز شده است.

سوفوس می‌گوید اولین بار در تاریخ ۲۲ آوریل و با دریافت گزارشی از یکی از شرکت‌های مشتری خود از این موضوع مطلع شده و بلافاصله برای تولید وصله نرم افزاری اقدام کرده است.

مهاجمان از همین طریق قادر به نفوذ به رایانه‌ها و وب سایت‌های مختلف و سرقت اطلاعات بوده‌اند، هر چند هنوز گزارش دقیقی در مورد میزان خسارات وارده بدین علت در دست نیست. البته سوفوس مدعی شده هنوز نشانه‌ای وجود ندارد که تأیید کند از اسامی کاربری و کلمات عبور سرقت شده سوءاستفاده شده باشد.

سوفوس یک شرکت امنیتی انگلیسی است که نرم افزارهایی برای تأمین امنیت گوشی‌ها، رایانه‌های شخصی، ایمیل‌ها، شبکه‌های رایانه‌ای، رمزگذاری داده‌ها، سیستم‌های مخابراتی و ارتباطی تأمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image