28 نوامبر

شاید مزه‌ی دلچسب صعود بیت کوین که از فروردین امسال آغاز و در ابتدای تیر به پایان رسید را فراموش کرده باشید و اصلاح قیمتی فعلی که بیش از ۵۰ درصد روند صعودی سال جاری را طی ماه‌های گذشته آرام آرام بلعید شما را نگران کرده باشد، اما چرخه‌ روانشناسی بازار به ما می‌گوید که «دقیقا همان جایی هستیم که باید باشیم!»

طبق نظر یکی از تحلیلگران تریدینگ ویو، حرکات قیمت بیت کوین در ماه‌های گذشته با چرخه‌های صعودی قبلی مشابهت‌هایی داشته است. به گفته این کاربر با نام Phi-Deltalytics، بیت کوین هم ‌اکنون در فاز «ناباوریِ» یک چرخه‌ی صعودی قرار دارد.

نظر تحلیلگر تریدینگ ویو درباره چرخه روانشناسی بیت کوین
نظر تحلیلگر تریدینگ ویو درباره چرخه روانشناسی بیت کوین

این تحلیلگر با اشاره به تاریخچه قیمت بیت کوین در اواسط سال ۲۰۱۳ و همچنین سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۴ که بیت کوین شاهد ریزش‌های شدید ۹۰-۸۰ درصدی بود، شرایط کنونی آن را طبیعی توصیف کرد. گفتنی است که بیت کوین پس از خروج از فاز ناباوری و تجربه‌ی چنین ریزش‌هایی، موفق شد که در چرخه‌های قبلی به ترتیب تا ۱۱ و ۸۴ برابر افزایش یابد.

چرخه روانشناسی در بازارهای مالی که توسط احساسات معامله‌گران بازار به وجود می‌آید و تعریف می‌شود، از فازهای مختلف «ناباوری» و «امیدواری» معامله‌گران شروع می‌شود تا اینکه در اوج هایپ و با شدت‌ یافتن حرص و «طمع» به فاز «رضایت‌مندی» می‌رسد.

احساسات معامله‌گران در بازار نزولی که توسط «ترس» آن‌ها هدایت می‌شود با «اضطراب» و «انکار» و در نهایت «عصبانیت» و «افسردگی» تریدرها همراه است.

بیت کوین هنوز در اولین مرحله از بازار صعودی بعدی قرار دارد!
چرخه روانشناسی بازار؛ برای مشاهده کامل عکس روی آن کلیک کنید

آشنا بودن با چرخه روانشناسی بازار و موج‌سواری در هر یک از فازهای آن، از موضوعات مهمی است که برای موفقیت در معامله‌گری اساسی به نظر می‌رسد.

منبع:arzdigital

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image